Konkurs "Policjanci w służbie historii"

15 maja 2017 r. uczniowie klasy służb mundurowych I b uczestniczyli w warsztatach w ramach przygotowań do konkursu "Policjanci w służbie historii" realizowanego w porozumieniu pomiędzy Instytutem Pamięci Narodowej a Komendą Główną Policji.

Więcej...

V Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nasza wspaniała drużyna zajęła I miejsce w V Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, który odbył się w dniach 27 - 29 kwietnia 2017 r. w Krakowie. Drużyna obroniła I miejsce zdobyte w ubiegłym roku.
GRATULUJEMY!

Więcej...

III Rajd Ułanów

29 kwietnia uczestniczyliśmy w pikniku patriotycznym w Gromcu zorganizowanym podczas III Rajdu Ułanów śladami ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej...

II Powiatowy Dzień Kadeta

24 kwietnia 2017 r. nasze stowarzyszenie było organizatorem II POWIATOWEGO DNIA KADETA pod Honorowym Patronatem Starosty Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka.

Więcej...

Taktyka zielona

Kadeci na szkoleniu z taktyki zielonej

 

W sobotę na terenie leśnym w Trzebini odbyły się ćwiczenia z taktyki zielonej przy użyciu replik ASG. Do naszego szkolenia posłużyły g36.

Podczas części teoretycznej omówione zostały m.in.: obsługa replik ASG, bezpieczeństwo posługiwania się repliką/bronią, postawy strzeleckie, zasady poruszania się w terenie.

Do etapu praktycznego wykorzystano krótki scenariusz, wg którego uczestnicy szkolenia mieli zlokalizować wroga, bez strat w ludziach wejść w teren pod ostrzałem, wyeliminować wrogie jednostki i przejąć teren.

Praktyczne ćwiczenia pokazały jak ważna jest sprawność fizyczna, umiejętność pracy zespołowej, komunikacji w grupie oraz wzajemne zaufanie.

Podziękowania kierujemy w stronę Kadeta „Siemy”, instruktora ASG oraz Kadeta „Sówki” za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

Więcej...

Trening strzelecki

Cotygodniowe zajęcia na strzelnicy w SPO KADET.

Ćwiczenia umiejętność prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się bronią doprowadzić mają do nabycia zachowań nawykowych. Dlatego tak ważny jest systematyczny trening, który w SPO KADET rozpoczynamy od elementów najprostszych, takich jak opanowanie umiejętności celnego strzelania oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią.

Trening strzelecki

Więcej...