III Rajd Ułanów

29 kwietnia uczestniczyliśmy w pikniku patriotycznym w Gromcu zorganizowanym podczas III Rajdu Ułanów śladami ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej...

II Powiatowy Dzień Kadeta

24 kwietnia 2017 r. nasze stowarzyszenie było organizatorem II POWIATOWEGO DNIA KADETA pod Honorowym Patronatem Starosty Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka.

Więcej...

Taktyka zielona

Kadeci na szkoleniu z taktyki zielonej

 

W sobotę na terenie leśnym w Trzebini odbyły się ćwiczenia z taktyki zielonej przy użyciu replik ASG. Do naszego szkolenia posłużyły g36.

Podczas części teoretycznej omówione zostały m.in.: obsługa replik ASG, bezpieczeństwo posługiwania się repliką/bronią, postawy strzeleckie, zasady poruszania się w terenie.

Do etapu praktycznego wykorzystano krótki scenariusz, wg którego uczestnicy szkolenia mieli zlokalizować wroga, bez strat w ludziach wejść w teren pod ostrzałem, wyeliminować wrogie jednostki i przejąć teren.

Praktyczne ćwiczenia pokazały jak ważna jest sprawność fizyczna, umiejętność pracy zespołowej, komunikacji w grupie oraz wzajemne zaufanie.

Podziękowania kierujemy w stronę Kadeta „Siemy”, instruktora ASG oraz Kadeta „Sówki” za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

Więcej...

Trening strzelecki

Cotygodniowe zajęcia na strzelnicy w SPO KADET.

Ćwiczenia umiejętność prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się bronią doprowadzić mają do nabycia zachowań nawykowych. Dlatego tak ważny jest systematyczny trening, który w SPO KADET rozpoczynamy od elementów najprostszych, takich jak opanowanie umiejętności celnego strzelania oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią.

Trening strzelecki

Więcej...

Byliśmy na pikniku "Bezpieczna Polska" w Krakowie

Klasy mundurowe naszego liceum reprezentowały Powiat Chrzanowski podczas pikniku wojskowego "Bezpieczna Polska" w Krakowie.

Nasze stoisko podczas pikniku wojskowego "Bezpieczna Polska" odwiedzili Wojewoda Małopolski Józef PILCH oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin ŻAL.

Nasze śpiewające ratowniczki wykonały kilka utworów patriotycznych.

Nasz teledysk wyświetlono na telebimie na Rynku w Krakowie

 

Więcej...

Wizyta Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych MON

10 stycznia br. w naszym liceum gościł dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej Waldemar Zubek. Podczas uroczystego apelu prowadzonego przez mjr. Jacka Tochowicza dyrektor Zubek uświadomił młodzieży klas mundurowych, jak wielkim zaszczytem jest noszenie munduru. Uświadomił również, czym jest patriotyzm. Wielkim zaszczytem było dla nas wręczenie przez Panią dyrektor Anitę Lipnicką-Czyszczoń wraz z dyrektorem Waldemarem Zubkiem stopni awansu wyróżniającym się uczniom klas mundurowych. Po uroczystościach Pan dyrektor zapoznał się z funkcjonowaniem naszego liceum, przyglądając się zajęciom klas mundurowych i ratownictwa i opieki medycznej.

Więcej...