KADECI na treningu Walki Wręcz

 

W ubiegłą sobotę, mimo siarczystych mrozów, odbyło się comiesięczne szkolenie dla członków SPO KADET.

Tym razem był to trening podstaw Walki Wręcz. Trwające ponad trzy godziny zajęcia, zawierały poznanie zasad bezpiecznego treningu, trochę teorii i dużo praktyki

Szkolenie odbyło się w super atmosferze i mimo intensywnego treningu obyło się bez kontuzji. Prowadzący zajęcia byli  pełni podziwu dla naszego zaangażowania oraz chęci nauki.

Więcej...

Trening na strzelnicy dla SPO KADET

Członków SPO KADET zapraszamy w ŚRODĘ o godzinie 17.30 na darmowe zajęcia na strzelnicy LOK w Chrzanowie przy ul. Jagielońskiej 3.

 

Więcej...

VI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Trzebini

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka (…), powiedział Jan Paweł II. Dlatego już po raz szósty spotkaliśmy się w Trzebini, by poprzez muzykę i śpiew wyrazić nasz szacunek do Polski, naszą dumę, że jesteśmy Polakami i aby pochylić się nad historią narodu polskiego.

Więcej...

SPO KADET na Konferencji MON

Konferencja (19.11) zorganizowana przez Biuro do Spraw Proobronnych MON obejmowała min.podsumowanie dotychczasowej działalności oraz plany na rok 2017, koncepcję programu "Paszport do współpracy z Siłami Zbrojnymi RP", nowe uregulowania dotyczące przekazywania mienia ruchomego oraz perspektywy konsolidacji środowiska proobronnego. Minister Obrony Narodowej wskazał kierunki działań proobronnych na rok 2017 dedykowane organizacjom proobronnym.

Więcej...

SPO KADET na szkoleniu w W 16 Batalionie Powietrznodesantowym

26.09.2016 SPO KADET brało bardzo czynny udział w szkoleniu, które odbyło się w 16 Batalionie Powietrznodesantowym. Przeprowadzono warsztaty dla instruktorów i liderów organizacji proobronnych. Tym razem tematyka szkolenia oparta była o specyfikę wojsk powietrznodesantowych.

Więcej dowiedzieć się można ze strony:

http://bdsp.wp.mil.pl/pl/1_46.html

 

Więcej...

SPO KADET wystawcą na MSPO w Kielcach

Jako wystawcy wzięliśmy udział w MSPO w Kielcach.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to ogromna impreza, w której udział biorą wystawcy z wielu krajów świata.

Jak donoszą media:
Tegoroczna wystawa to 609 firm z 30 krajów świata takich jak: Austria, Belgia, Chiny, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kanada, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Republika Południowej Afryki, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy. Ekspozycja zajmuje ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych.

Więcej...

Strefa KADETA - Ziemniaczysko Pod LIPOWCEM

Już w najbliższą niedzielę ( 4 września), będzie można nas spotkać na Ziemniaczysku Pod Lipowcem.
W naszej Strefie KADETA zapewnimy Wam wiele atrakcji :)

Więcej...

Święto Wojska Polskiego 2016

Z okazji Święta Wojska Polskiego nasze Stowarzyszenie zostało wyróżnione w sposób szczególny. Otrzymaliśmy zaproszenie na obchody związane ze świętem od samego Prezydenta Andrzeja Dudy. Mogliśmy osobiście uczestniczyć w defiladzie wojskowej, która w tym roku przebiegała zarówno na lądzie jak i w powietrzu.

Więcej...

Edukacja o Policji

16 czerwca br. przedstawiciele naszego liceum oraz współpracującej ze szkolą Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wzięli udział w konferencji pt. „Wdrożenie nowego programu kształcenia dla klas o profilu policyjnym w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa małopolskiego”.

 

Więcej...